64 votes, average: 4,91 out of 564 votes, average: 4,91 out of 564 votes, average: 4,91 out of 564 votes, average: 4,91 out of 564 votes, average: 4,91 out of 5 (64 votes, average: 4,91 z 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Nauka języków obcych – najlepsze dostępne metody

jak się uczyć języków obcych

W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego to już standard. Niestety nie każdy ma talent do nauki. Dla niektórych ludzi wydaje się, że nauczenie się języka to granica nie do przebrnięcia. Myślą, że skoro nie udało im się przyswoić języka w szkole to jest już zdecydowanie za późno. To oczywiście błędne podejście. Nauczyć się języka obcego można w każdym wieku. Trzeba jednak zadać sobie pytanie z pomocą czego możemy się go nauczyć. W dzisiejszych czasach dostępnych jest mnóstwo metod, które mają wspomóc ludzi chcących przyswoić obcy język. Na naszą skrzynkę mailową przychodzi mnóstwo próśb, abyśmy naświetlili wam dostępne metody i określili, która z nich jest najskuteczniejsza. Specjalnie dla naszych czytelników, zagłębiliśmy się w temat. I przedstawiamy wam nasze spostrzeżenia dotyczące poszczególnych metod nauki języków.

Metody nauki języków obcych

Języka obcego można uczyć się na wiele sposobów. Najpopularniejszymi są:  

Chodzenie do szkoły językowej

Nauka języków obcych - najlepsze dostępne metody

Nauka języków w szkołach językowych to najbardziej tradycyjna metoda. W każdym mieście możemy odnaleźć kilkanaście szkół językowych. Jednak, która z nich będzie najlepsza?  To dość istotna kwestia zważywszy, że kurs nie jest tani. Pomóc może nam w tym opinia innych użytkowników, którzy uczestniczyli już w kursach i mają pojęcie na temat danej szkoły. Po zapisaniu się na kursy, uczęszcza się na zajęcia i w ich trakcie nabywa wiedzę.  Metoda ta jest jednak bardzo czasochłonna. Musimy przecież chodzić na zajęcia regularnie i to przez dłuższy czas. Kolejnym minusem tej metody jest cena, która jest zdecydowanie zbyt wysoka. Nie każdego przecież stać na wydanie kilkuset złotych za kurs.  Dodatkowo poziom znajomości języka pozostałych uczestników kursu może znacząco odbiegać od naszego, przez co możemy mieć problem z rozwinięciem swoich zdolności językowych. Jest to coraz mniej popularna metoda wśród młodych ludzi, ponieważ wymaga dużego zaangażowania czasowego oraz środków finansowych.

Obozy językowe

Kolejną metodą jest nauka wybranego przez siebie języka obcego podczas różnego rodzaju obozów językowych. Na kurs językowy przeprowadzany za granicą można się zapisać w każdym wieku, natomiast obozy językowe są przeznaczone jedynie dla dzieci i młodzieży. Na takich obozach nauka języka obcego nie odbywa się jedynie w trakcie lekcji, ale również na ulicy, w sklepie, czy podczas zwiedzania miasta. Taki wyjazd jest z całą pewnością niezapomnianym przeżyciem dla młodych ludzi. Jednak czy postępy będą wystarczające? Wyjazd taki wiąże się z rozłąką co może negatywnie działać na koncentracje, przez co obóz może okazać się nieefektywny. Kolejnym minusem jest koszt. To około 1800 zł co jest dość dużym wydatkiem dla przeciętnego obywatela. Faktycznie wycieczka, ale jednak dość drogi.

Nauka języków w domu

Nauka języków obcych - najlepsze dostępne metody

Jedną z najpopularniejszych metod jest nauka języka obcego samemu w domu. Ma to swoje zalety jak również i wady. W internecie można odnaleźć mnóstwo darmowych metod, które mają pomóc w nauce języka obcego. Czy można jednak uwierzyć, że ludzie tak chętnie podzieliliby się swoimi skutecznymi metodami, na których mogliby zarabiać? Szczerze w to powątpiewamy. Czy nauka samemu może być skuteczna? Zdecydowanie tak, o ile połączymy to z inną metodą. Ucząc się samemu istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasza wymowa nie będzie do końca poprawna. Przecież nikt nie znający języka, nie będzie od początku potrafił wymawiać nowych słówek. Nauka języka samemu może też szybko się znudzić, zwłaszcza jeśli na początku nie będzie nam zbyt dobrze to wychodziło. Jeśli zdecydujemy się na naukę w domu warto się zastanowić nad sposobem. Dobrym pomysłem może się okazać oglądanie zagranicznych produkcji filmowych z ojczystymi napisami. Mimochodem zapamiętamy kilka słówek. Czytając zagraniczną pracę, również możemy nabyć sporo przydatnych słówek. Tak samo jest z muzyką. W dzisiejszych czasach nie ma najmniejszego problemu, aby sprawdzić tekst piosenki i zobaczyć co oznaczają poszczególne słowa. Jak widać metoda ta może przynieść dużo złego i dobrego. Jej główną zaletą jest to, że jest w pełni darmowa. Wymaga ona od nas jednak poświecenia czasu na odnalezienia własnego, skutecznego sposobu na nauczenie się języka. Oprócz tego nie ma pewności, że to czego będziemy się uczyli jest w pełni poprawne. W dzisiejszych czasach łatwo jest natknąć się na błędy praktycznie wszędzie. Nie mniej jest to dobra metoda, zwłaszcza jeśli połączymy ją z opisaną poniżej nauką przy pomocy platformy językowej.

Korzystanie z internetowych platform językowych

Metodą, która zyskuje coraz większą popularność jest nauka z pomocą internetowych platform internetowych.  Metoda ta ma wiele zalet. Po pierwsze jest o wiele tańsza niż kursy językowe, czy wyjazdy na obozy. Kolejnym plusem jest łatwość nauki. Mowa tu o możliwej mobilności. Nauka języka jest prostsza, bo jest możliwa w każdym miejscu na ziemi. Dodatkowo nie mamy narzuconego czasu, kiedy chcemy się uczyć. Możemy to zrobić kiedy akurat mamy na to ochotę.W sieci można odnaleźć wiele takich platform, jednak jaka będzie skuteczna? Głównym czynnikiem jakim kierujemy się przy wyborze są opinie ludzi, którzy wcześniej skorzystali z usług danej platformy. Ich opinie mówią same za siebie. Twierdzą, że platforma stworzona przez

Robert Henderson jest zdecydowanie najskuteczniejsza. Mowa tu o platformie Speak Express. Jako jej zalety zadowoleni użytkownicy podają skuteczność oraz jakość słówek.  Skuteczność na pewno trzeba uznać za wielki plus, bo we współczesnym świecie często możemy natrafić na różnego rodzaju podróbki czy oszustwa. Oprócz tego Speak Express jest chwalony za to, że przejrzysta forma zdecydowanie ułatwia zapamiętywanie nowych słówek.  Trzeba przyznać, że ciężko odnaleźć jakiś negatywny komentarz. Kursy językowe pozwalają nam więc nauczyć się języka w stosunkowo, krótkim czasie, niewielkim kosztem finansowym, a dodatkowo nie wymagają dostosowania się do innych. Uczyć się możemy w wybranym przez nas miejscu i czasie np. jadąc autobusem do pracy czy czekając w kolejce do lekarza.

Naszym zdaniem internetowe kursy językowe to najskuteczniejsza metoda nauczania języka. Internetowe opinie również potwierdzają, że to właśnie kursy są najlepszą metodą pomagającą przygotować się do konwersacji w obcym języku. Wielu zadowolonych ludzi jest naszym zdaniem gwarancją, że nauka za pomocą internetowych kursów językowych jest najlepsza na rynku. 

Jeden komentarz o “Nauka języków obcych – najlepsze dostępne metody

  1. moja siostra używała tego speak express, po tym jak zrezygnowała ze szkoły nauki języków z której nie była zadowolona. a ja byłem w szoku jak usłyszałem jak płynnie mówi po angielsku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *