8 votes, average: 4,63 out of 58 votes, average: 4,63 out of 58 votes, average: 4,63 out of 58 votes, average: 4,63 out of 58 votes, average: 4,63 out of 5 (8 votes, average: 4,63 z 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Kryptowaluta TRON (TRX). Gdzie ją kupić? Ile kosztuje? Cena, prognozy, opinie

tron-top

Kryptowaluty bardzo dynamicznie wkraczają do naszego życia. Nie od dziś wiadomo, że technologia blockchain jest przyszłością ludzkości. Każdego dnia na rynku pojawiają się kolejne tokeny, a liczba giełd kryptowalut stale rośnie. Jedną z kryptowalut, której wartość przekracza 5 mld PLN jest kryptowaluta TRON (TRX). Jakie założenia przyjęli jej twórcy? Co chcą osiągnąć? Czy warto w nią inwestować?  Postanowiliśmy to sprawdzić i przedstawić Wam rzetelną opinię. Pamiętajcie jednak, że to nasze zdanie – nie uznawajcie go za poradę inwestycyjną.

Kryptowaluta TRON (TRX) – cel projektu

Twórcy kryptowaluty TRON (TRX) zauważyli, że największym problemem w sieci jest fakt, iż obecnie większość czynności odbywa się w kluczowych centrach danych, takich jak Facebook, Amazon, Netflix, Google  czy pomniejszych, takich jak np. Dropbox. Mimo, że większość usług tych firm jest bezpłatnych, to tak naprawdę zapłatą za korzystanie jest udostępnienie danych – imienia i nazwiska, numeru telefonu, adresu e-mail, opinii i preferencji odnośnie produktów, zdjęć, filmów i wielu innych.

To właśnie kryptowaluta TRON ma rozwiązać ten problem. Zamierzeniem jest stworzenie całkowicie nowego niezależnego protokołu internetowego, gdzie dane będą przechowywane jedynie we fragmentach (w sieci tworzonej przez tzw. „górników”). Ma to zdecentralizować Internet i przyczynić się do powstania samowystarczalnego systemu, w którym każdy dostarcza część przestrzeni dyskowej dla sieci, a w zamian otrzymuje kryptowalutę TRON (TRX). TRX natomiast zużywany jest przez użytkowników przy ‚konsumowaniu’ rozrywki.

Kryptowaluta Tron – opis. Waluta to Tronix

Tron-(TRX)-logo

Kryptowaluta TRON (TRX) swój początek miała w Singapurze. Jej twórcą jest obecny prezes Justin Sun, który wcześniej reprezentował również inną kryptowalutę – Ripple. Głównym zamierzeniem projektu TRON było stworzenie ogólnoświatowego, całkowicie darmowego systemu do publikowania oraz przechowywania treści o charakterze rozrywkowym. System ten, dzięki wykorzystaniu technologii blockchain oraz systemu dystrybucji peer-to-peer (P2P), tworzy ekosystem sieciowy całkowicie pozbawiony cenzury i wpływu globalnych korporacji.

Od strony technicznej twórcy zadbali o to, by TRON był odporny na wpływy zewnętrzne, a żaden rząd czy organizacja nie mogły ingerować w blockchain. W tym celu  26 czerwca 2018 roku kryptowaluta TRON zmieniła  blockchain Ethereum (ERC20) na blockchain TRON. Działanie to sprawiło, że TRON przestała być jedynie tokenem, a stała się pełnoprawną kryptowalutą. Jeśli chodzi o samo działanie, to kryptowaluta Tron wykorzystuje konsensus Delegated-Proof-of-Stake (DPoS), a właściwie jego wersję stworzoną specjalnie na potrzeby sieci Tron (TPoS). Posiadacze tokenów TRX głosują na 27 Super Reprezentantów (SR), których zadaniem jest weryfikacja transakcji w sieci. Każdy użytkownik tokenów TRX może oddać głos tylko na jednego SR.

Sieć Tron obsługuje 2000 transakcji na sekundę (docelowo 10 000 na sekundę). Oficjalną walutą projektu  TRON jest TRONIX. Oprócz tego występuje jeszcze waluta TRON POWER (TP) czyli zablokowany TRON. Użytkownicy mogą zyskiwać tą walutę poprzez blokowanie swoich TRONIX. Waluta ta uznawana jest za Tronix z prawem głosu, co oznacza, że osoby posiadające TRON Power posiadają więcej przywilejów niż pozostali użytkownicy ekosystemu.

Kup TRON (TRX) już teraz!!

Portfel – gdzie trzymać kryptowalutę TRON

Jak każda kryptowaluta, również TRON (TRX) nie powinien być przechowywany na giełdach kryptowalut. Giełdy – mimo wielu zabiegów – są najbardziej narażone na ataki hakerów. W związku z tym rodzi się pytanie, gdzie trzymać swoje TRONIX-y. W internecie można spotkać wiele stron internetowych, które oferują darmowe portfele. Uczciwość twórców takich rozwiązań może budzić jednak spore wątpliwości. Jeśli już zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto odwiedzić stronę twórców kryptowaluty TRON. Można tam bez trudu odnaleźć rekomendowane portfele stworzone przez społeczność.  Pewniejszym rozwiązaniem wydają się jednak portfele sprzętowe. Najpopularniejszymi tego typu rozwiązania są  portfele firmy Trezor oraz Ledger.

trezor-vs-ledger-wallet

W firmie Trezor kompatybilne z kryptowalutą TRON (TRX) mamy 2 portfele:

 • Trezor ONE, który w sklepie producenta możemy nabyć za ok. 108 EUR;
 • Trezor Model T (koszt ok. 180 EUR).

Różnice w tych portfelach polegają na wyglądzie oraz wielkości ekranu. Oprócz tego w  Trezor Model T możemy przechowywać więcej rodzajów kryptowalut, niż w modelu Trezor One.

Jeśli chodzi natomiast o firmę Ledger, to w tym wypadku również mamy do wyboru dwa modele portfeli:

 • Ledger nano S (koszt 99 EUR);
 • Ledger Blue (koszt 279 EUR).

Tak samo, jak w przypadku portfeli firmy Trezor, różnice polegają na wielkości wyświetlacza oraz dostępności poszczególnych kryptowalut.

Jeśli zdecydujemy się na zakup portfela sprzętowego, należy pamiętać by robić to bezpośrednio ze strony producenta. Wielu hakerów instaluje oprogramowanie Malware, a następnie sprzedaje takie portfele, by następnie pobrać kryptowaluty z portfela. W związku z tym zalecamy kupno ze sprawdzonych źródeł. Cena zwykle nie różni się wiele, jednak jest to rozwiązanie o wiele bezpieczniejsze.

Kup TRON (TRX) już teraz!!

Gdzie handlować kryptowalutą TRON?

Jeśli chodzi o możliwości handlu, to istnieje wiele giełd zezwalających na handel kryptowalutą TRON (TRX). Jedną z ciekawszych jest bez wątpienia giełda stworzona przez polaków, mająca obecnie swoją siedzibę na Malcie – Bitbay. Jest to giełda pozwalająca na handel  wieloma kryptowalutami. Jej największą zaletą jest bez wątpienia możliwość wymiany PLN za różne kryptowaluty.  Zagraniczne giełdy nie posiadają takich możliwości.  Jeśli chodzi o możliwości wymiany TRON, to istnieją następujące konfiguracje:

 • TRX/PLN
 • TRX/BTC
 • TRX/EUR
 • TRX/USD

Jak widać, oprócz standardowej wymiany TRX/PLN, istnieje również możliwość zakupu Trona za Bitcoiny, Euro oraz Dolary.

Innymi giełdami pozwalającymi na handel tą kryptowalutą są m.in.:

 • Binance
 • Bitforex
 • Bittrex

Główną ich wadą jest fakt, że nie posiadają tak szerokiej oferty handlu TRONem.

Gdzie kupić kryptowalutę Tron? Kopanie kryptowaluty

Jeśli już zdecydujemy się na zakup kryptowalut, należy pamiętać, by upewnić się o legalności źródła. Najbezpieczniejszymi miejscami są bez wątpienia kantory kryptowalut oraz wspomniane giełdy. Jeśli chodzi o kantory, to obecnie żaden z nich nie oferuje możliwości zakupu TRON. Większość z internetowych kantorów proponuje możliwość kupna Bitcoina lub Ethereum.

Kolejnym krokiem byłoby zamienienie tych kryptowalut na giełdzie na wybrany przez nas TRON. Warto więc dokonać zakupu bezpośrednio na giełdzie. Jeśli chodzi o nasze warunki, to najbardziej polecanym wyborem jest bez wątpienia Bitbay. Wszystko dzięki możliwości handlowania w parze PLN/TRX.

Poniżej przedstawiamy kalkulator pozwalający przeliczyć, ile będzie kosztował zakup TRON w przeliczeniu na PLN, EUR, USD oraz BTC. Kalkulator przelicza waluty po zawsze aktualnym kursie.

Kup TRON (TRX) już teraz!!

Kryptowaluta Tron (TRX) – cena. Ile kosztuje TRON w przeliczeniu na różne waluty? Kalkulator

W momencie wejścia na giełdy kryptowaluta TRON miała wartość 0,008 PLN. Wartość ta sukcesywnie rosła. W swoim najlepszym czasie cena za 1 TRON wynosiła powyżej 0,8 PLN. Obecnie kwota jest już mniej satysfakcjonująca, niż kiedyś. To wynik plotek dotyczących kryzysu na rynku kryptowalut.

Poniżej przedstawiamy aktualny wykres ceny w stosunku do najbardziej popularnych par wymian. Wykres ten jest aktualizowany w czasie rzeczywistym.

Jakie są prognozy ekspertów odnośnie TRON?

Według ekspertów od kryptowalut, zainteresowanie tym rodzajem zasobów będzie rosło. Szacuje się, że może to doprowadzić do wzrostu ceny TRON nawet o kilkaset procent! Eksperci sugerują, że już w przeciągu roku obecna cena (0,08 PLN) może wzrosnąć do ok. 0,15 PLN. To bardzo znaczący wzrost. Przewiduje, się że punkt krytyczny( powyżej 0,8 PLN) kryptowaluta Tron (TRX) osiągnie koło 2020 roku. Co będzie dalej? Nie wiadomo. Warto jednak mieć świadomość, że rynek kryptowalut jest bardzo niestabilny i może się okazać, że wzrost nastąpi szybciej albo nie pojawi się nigdy.

Kryptowaluta Tron (TRX) – opinie

Jeśli chodzi o osoby, które handlowały już na Bitbay Tronem, to większości z nich udało się zarobić. Dotarliśmy do kilku takich osób. Poniżej przedstawiamy ich opinie i komentarze na temat handlu omawianą kryptowalutą.

Marcin, Warszawa: Z kryptowalutami mam do czynienia już od 2 lat. Początkowo byłem obserwatorem, później natomiast postanowiłem na tym zarobić. Zainteresował mnie program TRON (TRX). Ich koncepcja internetu bardzo mi się spodobała, więc postanowiłem zainwestować 5000 PLN w ich walutę. Miałem trochę szczęścia, bo kupiłem ją 13 kwietnia, a w maju cena poszybowała ponad dwukrotnie. Zdecydowałem się sprzedać. Na tych kilku dniach zarobiłem ponad 6000 PLN, więc zdecydowanie warto było. Teraz znów zastanawiam się nad zakupem.


Andrzej, Tychy: Nie spodziewałem się, że na tej kryptowalucie uda mi się zarobić. Kupiłem kilkaset sztuk, bo niewiele miałem na koncie, a nie chciałem rozrzucać tego na inne waluty. Po kilku tygodniach cena nagle skoczyła. Dobrze, że się zorientowałem i sprzedałem. Zarobiłem parę stówek, ale zawsze to coś.

Kryptowaluta Tron (TRX) – podsumowanie. Czy warto?

Twórcy TRONa obrali za cel m.in. uniezależnienie ludzkości od głównych źródeł przechowywania danych. Sama idea i projekt są bardzo interesujące, natomiast jest jeszcze za wcześnie, aby określić, czy projekt ten będzie czymś rewolucyjnym, czy zostanie tylko jednym z wielu. Jeśli jesteście bardzo cierpliwymi ludźmi, to  zakup większej ilości TRON (TRX) może okazać się strzałem w dziesiątkę. Należy jednak mieć na uwadze, że rynek kryptowalut jest bardzo podatny na spekulacje i cena poszczególnych tokenów może zmieniać się bardzo dynamicznie.  Bez wątpienia jednak warto zainteresować się, co dalej z projektem planują zrobić twórcy. Poniżej przedstawiamy dodatkowe źródła, gdzie na bieżąco możecie śledzić informacje od twórców.

 

UWAGA!
Teraz 150 zł taniej!Promocja trwa do: do godziny 23.59

Chcesz wesprzeć twórców kryptowaluty TRON(TRX) w ich przedsięwzięciu? A może chcesz spróbować swoich sił na największej polskiej giełdzie kryptowalut?

Zarejestruj się na giełdzie Bitbay, kup kryptowalutę Tron(TRX) i rozpocznij swoją przygodę z kryptowalutami już dziś.

Kup tanio, sprzedaj drożej i wykaż się przedsiębiorczością!


Promocja trwa do: do godziny 23.59

Ze względu na wyczerpanie zapasów, promocja jest ograniczona czasowo

Specjalna Promocja: 150 zł RABATU + zwrot pieniędzy w przypadku niezadowolenia z produktu

Odbierz zniżkę

Dodatkowe informacje dotyczące krypotwaluty TRON (TRX):

Strona internetowa projektu TRON  tron.network

Whitepaper projektu TRON https://dn-peiwo-web.qbox.me/Tron-Whitepaper-1031-V18-EN.pdf

Facebook Tron (TRX) https://www.facebook.com/tronfoundation/

Twitter Tron (TRX) https://twitter.com/Tronfoundation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *