67 votes, average: 4,63 out of 567 votes, average: 4,63 out of 567 votes, average: 4,63 out of 567 votes, average: 4,63 out of 567 votes, average: 4,63 out of 5 (67 votes, average: 4,63 z 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Pasożyty – Czym są? Objawy, Oczyszczanie organizmu i leczenie

Pasożyty - Czym są? Objawy, Oczyszczanie organizmu i leczenie

Pasożyty – kojarzone są bardziej ze zwierzętami niż z człowiekiem.  Niestety to bardzo mylne i groźne przypuszczenie. Nosicielem może być każdy. Niestety, tylko nieliczne osoby łączą symptomy chorobowe z wystąpieniem u nich „robaków”. Pasożyty to bardzo niebezpieczny przeciwnik, mający wielki wpływ na nasze życie. Szacuje się, że aż 95% naszych rodaków może być zarażonych pasożytami. Mówi się, że pasożyty występują u 100% dzieci. To bardzo zatrważające liczby. Na naszą skrzynkę przychodzą prośby, abyśmy naświetlili dokładnie ten problem. Postanowiliśmy to zrobić specjalnie dla naszych czytelników.

Czym są pasożyty

Zanim omówimy szczegółowo temat, warto uświadomić sobie na początek czym są pasożyty.

Pasożyty są to organizmy pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, które do przetrwania wykorzystują inne organizmy. W przypadku ataków na ludzi, mowa o pasożytach zwierzęcych. Istnieje kilka tysięcy znanych odmian pasożytów wewnętrznych (takich, które przebywają wewnątrz ciała człowieka) oraz setki pasożytów zewnętrznych (żyjących na powierzchni żywiciela, do życia wykorzystujące płyny ustrojowe i powłoki.

kleszcz-to-pasożyt-uwaga

Najpopularniejszymi pasożytami zewnętrznymi są:

 • Pierwotniaki, czyli m.in. różne rodzaje lamblii
 • Obleńce – owsiki, glisty, włosień
 • Płazińce – przywry oraz tasiemce

Pasożyty zewnętrzne to głównie:

 • Komary
 • Wszy
 • Kleszcze
 • Świerzbowce

Jak zarazić się pasożytami

Pasożyty czyhają na nas wszędzie: w domu, na urlopie, w pracy, w mieście i na wsi.  Głównym środkiem transportu dla pasożytów, jest nasze pożywienie. W czasie spożywania mięsa wieprzowego możemy zarazić się larwami włośnia krętego, surowa ryba oraz kawior mogą pomóc tasiemcowi dostać się do naszego organizmu, a niedokładnie umyte ręce oraz warzywa to świetny transport dla jaj glisty. Zarazić się możemy również przez wodę. Przez tę do picia, która może być skażona jajami pasożytów oraz kąpieli – w zbiornikach wodnych lubują się płazińce. W trawach i na brzegu jezior, często możemy natrafić na kleszcze. Warto wspomnieć, że według najnowszych badań co 3 kleszcz może przenosić boreliozę. Na komary możemy natrafić w każdym miejscu. Głównie w okolicach zbiorników wodnych oraz drzew iglastych. Zarazić się świerzbowcem możemy wszędzie, gdzie dochodzi do kontaktu międzyludzkiego. Jeśli chodzi o jaja pasożytów, to mogą być transportowane na brudnych rękach, nie tylko twoich, ale również sprzedawców w sklepie, kucharzy w restauracjach, czy też urzędników. W domu czyhają natomiast jaja owsików, które przenoszą się wraz z kurzem. Jeśli takie jajo osiądzie na pościeli, ręcznikach czy jakimś urządzeniu domowym to przez pół roku zachowuje swoją żywotność i mogą być groźne dla domowników. Posiadając koty oraz psy narażamy się na zarażeniem tasiemcem, świerzbowcem oraz jajami glist.

 Pasożyty u dzieci

dziecko-z-brudnymi-rekoma

Dzieci są grupą szczególnie podatną na zarażenie pasożytami. Zabawa w niezbyt czystej piaskownicy i wzięcie do buzi brudnych rąk, zabawa z psem sąsiada, którego nigdy nie był odrobaczany, czy też chodzenie do szkoły, przedszkoli oraz wyjazdy na obozy, gdzie inne dziecko jest nosicielem pasożytów. To tylko niektóre sytuacje, w których dzieci mogą zarazić się niechcianymi pasożytami.

Najczęstszymi niechcianymi domownikami są:

 1. Owsiki
  możemy podejrzewać zarażenie, kiedy nasze dziecko ma następujące objawy : brak apetytu, drapanie się, zły sen, nerwowość, blednięcie, podkrążone oczy, bóle brzucha, ponowne moczenie się w nocy. U dziewczynek dodatkowo możliwe są objawy zapalenia sromu.
 2. Lambile
  Objawy to :  mało charakterystyczne, rozlane bóle brzucha (najczęściej występujące po jedzeniu), wzdęcia, biegunki, brak apetytu, cuchnące stolce w ,których znajduje się duża liczba niestrawionych resztek pokarmowych, wysypki skórne, stan podgorączkowy
 3. Glisty
  Objawami są : wysypki alergiczne, kaszel, bóle brzucha, nudności, rozdrażnienie, niespokojny sen oraz brak apetytu.
 4.  Tasiemce 
  Możliwe objawy : Wydalanie z kałem małych białych prostokącików(człony tasiemca), bóle brzucha, nudności, utrata wagi.

Objawy zarażenia pasożytami u dorosłych

Objawy, które mogą świadczyć, iż jesteśmy nosicielami pasożytów są bardzo podobne do objawów najpopularniejszych chorób, przez co są często mylone.

Najpopularniejsze objawy to:

 • bóle głowy
 • bóle stawów
 • bóle kręgosłupa
 • zmienność nastrojów
 • nerwica
 • depresja
 • ciągłe poddenerwowanie
 • chroniczne zmęczenie
 • bezsenność
 • zgrzytanie zębami
 • zmiany skórne (egzema, znamiona,pokrzywka)
 • duża ilość piegów
 • anemia
 • kruche, łamliwe paznokcie
 • sucha skóra
 • problemy z zajściem w ciążę
 • brak koncentracji
 • nadwaga
 • słaba odporność
 • astma oskrzelowa
 • alergie
 • problemy gastryczne (zaparcia, biegunki, gazy)

Do czego mogą doprowadzić pasożyty

Zbyt późno wykryte pasożyty mogą prowadzić do wielu chorób, wśród najpopularniejszych wymienia się :

U kobiet  :
Zapalenia jajników, bolesne miesiączki z obfitymi krwawieniami, spadek energii, zaburzenia cyklu miesiączkowego w następstwie czego rozwijają się zwłóknienia, mięśniaki, mastopatia, zapalenia nadnerczy, pęcherza moczowego, nerek.

U mężczyzn :
Zapalenia prostaty, impotencja, guzy prostaty, zapalenia pęcherza moczowego, kamica nerek i pęcherza moczowego.

Jak wykryć pasożyty

Najpopularniejszą metodą na sprawdzenie czy jesteśmy nosicielami pasożytów jest badanie kału. Pewność prawidłowości wyniku otrzymamy przy wykonaniu kilku badań w różnym czasie. Skutecznym badaniem, jest metoda serologiczna, która stwierdza poziom przeciwciał we krwi, jednak jej skuteczność jest pewna jedynie w zaawansowanych etapach rozwoju choroby. Jeśli istnieje silne podejrzenie zakażenia tasiemcem lub glistą przydatne jest wykonanie USG. Ludzie, u których wykryto kiedykolwiek pasożyty, powinny badać się 3-4 razy do roku.

Leczenie z pasożytów

Na pasożyty specjaliści przepisują leki przeciw pasożytnicze. Kuracja jest jednak żmudna i długa – trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy, zwłaszcza gdy organizmy wykryto zbyt późno.  W sieci można odnaleźć różne środki dostępne bez recepty. Należy je brać z rozwagą i przed zakupem upewnić się, że są skuteczne. Na naszej stronie możecie znaleźć recenzję dotyczące poszczególnych środków oraz ich skuteczności. Osobiście najbardziej jesteśmy przekonani do Dexavelan. Uważamy, że jest to najskuteczniejszy produkt dostępny na rynku.

Oczyszczanie organizmu

Spożywanie błonnika jest najlepszą metodą na oczyszczenie swojego organizmu z toksyn oraz martwych pasożytów. Należy spożywać około 25-35 g błonnika dziennie. W naszym kraju średnie spożycie błonnika to jedynie 14,5 g. Ze względu na zbyt małą ilość spożywanego błonnika, szacuje się że życie traci kilka tysięcy osób rocznie. Błonnik jest niezbędny w celu pozbycia się niechcianych lokatorów z naszego organizmu. Dodatkowo pomaga dbać o prawidłową perystaltykę jelit.

Jak chronić się przed pasożytami

Pasożyty-zbiórAby chronić się przed pasożytami zalecamy stosowanie się do stosowania podstawowych zasad higieny takich jak: płukanie owoców i warzyw we wrzątku, myć ręce po powrocie do domu i skorzystaniu z toalety, często wymieniać pościel i ręczniki, nie przyjmować płynów i pokarmów nieznanego pochodzenia, odrobaczać zwierzęta domowe. Najistotniejsze jest jednak profilaktyczne stosowanie preparatów przeciw pasożytom. Jest to najskuteczniejsza metoda walki o zdrowy organizm. Poniżej zamieszczamy linki do artykułów, dotyczących skutecznych preparatów zwalczających pasożyty.

dexavelan produkt

3 komentarzy o “Pasożyty – Czym są? Objawy, Oczyszczanie organizmu i leczenie

 1. niestety w dzisiejszych czasach chyba nie da się uniknąć pasożytów.. pozostaje stosowanie suplementów. szukam czegoś z naturalnych składników a nie jakiejś chemii. Czy ktoś może mi coś polecić? tutaj widzę jakiś dexavelan, ale nie słyszałam o nim. ma ktoś jakieś doświadczenia?

  1. Stosowałam Dexavelan jakiś czas temu. Powiem Ci, że działa naprawdę świetnie. Już po kilku dniach czułam się lepiej. Przeszłam całą kurację i Ci powiem : warto! 🙂

  2. ja rowniez zlego slowa nie moge powiedziec 😉 w moim przypadku bole brzucha minely po dwoch tygodniach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *