1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 ocen, średnia: 3,65 z 5)
Loading...

Ravestin – opinie, skład, cena. Czy zwalczy cholesterol i miażdżycę?

Ravestin to prawdopodobnie pierwszy suplement diety, która ma zwalczyć cholesterol. Czy faktycznie tak działa? Dowiedz się, jakie są opinie na jego temat, cena, skład i gdzie go kupić.

Codzienne oddziaływanie czynników zewnętrznych oraz nałogi, niezdrowe nawyki żywieniowe, brak ruchu i ciągły stres powodują, że wielu ludzi narażonych jest na miażdżycę. Nieleczona może spowodować zawał serca, udar mózgu, a nawet amputacje. Problem dotyczy nie tylko osób starszych, dolegliwość ta coraz częściej dotyka również młodszych. Dlatego należy wspomagać swój organizm od środka, zapobiegając przykrym schorzeniom. Czy Ravestin jest w stanie pomóc  kontrolować zły cholesterol?

Ravestin – co to jest i jaki ma skład?

Ravestin jest to ziołowy suplement,cholesterol który ma pomóc obniżyć poziom cholesterolu, a także usprawnić przepływ krwi w żyłach i tętnicach. Preparat należy do tak zwanych inhibitorów HMG-CoA, wpływających pozytywnie na hamowanie enzymu odpowiedzialnego za wytwarzanie cholesterolu. Dzięki temu w wątrobie przestaje zalegać zwiększona ilość tej substancji.

Formuła suplementu składa się z składników wykorzystywanych w kuracji wspomagającej obniżenie cholesterolu lub zniwelowanie objawów miażdżycy. Należą do niej:

 • wyciąg z granatu – wspomaga obniżenie cholesterolu, zawiera przeciwutleniacze, dzięki czemu zredukowany zostaje  stres oksydacyjny. Regularne spożywanie ekstraktu z tego owocu przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi i wzmacnia żyły.
 • l-arginina – jest to aminokwas, który powinien być uzupełniany w ludzkim organizmie. Odpowiada on za wytwarzanie tlenku azotu za pomocą syntezy, dzięki czemu wpływa to pozytywnie na układ krwionośny. Obniża również poziom cholesterolu we krwi, usuwając powstałe blaszki miażdżycowe.
 • l-lizyna – to również aminokwas, niezbędny składnik, który należy suplementować, ponieważ ludzki organizm nie jest w stanie go samodzielnie wyprodukować. Jego rolą jest wzmacnianie ścian układu naczyń krwionośnych, dzięki czemu wspomaga usuwanie niepożądanych tłuszczy z blaszek miażdżycowych.

>> Zobacz także: Złe samopoczucie? A może to wina pasożytów? Sprawdź, jak skutecznie się ich pozbyć

Ravestin – jakie ma działanie i efekty?

Według producenta, tabletki te coraz częściej polecane są przez specjalistów od spraw zdrowego żywienia.

Głównym zadaniem preparatu Ravestin jest zbijanie wysokiego cholesterolu. Środek działa na 3 płaszczyznach.

 1. Hamowanie wnikania szkodliwych substancji, które mogłyby zalegać w blaszkach miażdżycowych. Wpływa to na ich wykruszanie się i, ale także przeciwdziała powstawaniu nowych. Dlatego też naczynia są prawidłowo ukrwione i pozbawione powikłań.
 2. Zmniejsza nieprawidłowy cholesterol, jednocześnie nie usuwając tego “dobrego” (tak zwanego HDL), dzięki czemu zablokowany zostaje rozwój szkodliwych blaszek miażdżycowych. Wiąże się to ze zmniejszeniem ryzyka zaburzeń naczyń krwionośnych.
 3. Wzmacnia naczynia sercowo-naczyniowe, odnawiając i udrażniając ściany krwionośne oraz żyły i tętnice. Wpływa to pozytywnie na średnicę naczyń krwionośnych, ułatwiając przepływ krwi.

Producent obiecuje, że zażywając Ravestin w przeciągu 30 dni otrzymamy następujące rezultaty:

 • blaszki miażdżycowe zostaną zmiękczone, a później rozbite,
 • zniknie  nagromadzony w tętnicach i żyłach tłuszcz,
 • stężenie cholesterolu (w tym trójglicerydy) we krwi zostanie obniżone o 75%
 • usuną się zatory żylne
 • polepszy się przepływ krwi w organizmie.

Dodatkowo producent nie wspomina o żadnych skutkach ubocznych, jakich można by doświadczyć w trakcie stosowania kuracji Ravestin.

Co na temat pasożytów mówi specjalista? Kliknij i przeczytaj wywiad!!

Ravestin – cena. Gdzie kupić? Allegro, apteka

ravestin cenaSuplement Ravestin kosztuje (po promocji) 137 zł za opakowanie  (wystarczające na ok. 30 dni).

Preparatu nie znajdziemy w aptekach ani w sklepach stacjonarnych. Jest dostępny jedynie na platformach sprzedażowych w internecie.

Ravestin – opinie

W internecie jest wiele zróżnicowanych opinii na temat preparatu Ravestin. Przedstawiamy kilka z nich:

Andrzej, lat 45: W mojej rodzinie od zawsze mieliśmy problem z cholesterolem. Było bardzo prawdopodobne, że z czasem i ja zachoruję. Ostatnio badałem się, a moje wyniki wykazały 285 mg/dl cholesterolu całkowitego. To zdecydowanie za dużo. Nie uprawiam żadnego sportu i pracuję przy biurku, dlatego postanowiłem, że kupię te tabletki, aby wspomóc moje naczynia krwionośne. Po miesiącu zauważyłem lekką poprawę stanu zdrowia. Zawroty głowy minęły, jednak cholesterol nadal mam podwyższony, choć już mniej. Kontynuuje kurację i zobaczymy.


Irena, lat 60: Zawsze zdrowo się odżywiałam i uprawiałam jogging, dlatego nigdy nie miałam problemów zdrowotnych. Aż do momentu, gdy złamałam nogę… Leczenie, rehabilitacja, złe odżywianie oraz brak ruchu spowodowały, że źle się czułam. Poszłam do lekarza i okazało się, że mam ponad 350 mg/dl cholesterolu całkowitego, co  jest zdecydowanie powyżej dopuszczalnej granicy. Musiałam zacząć o siebie dbać i walczyć o swoje zdrowie. Kupiłam Ravestin, łykałam przez miesiąc. Czuję się o wiele lepiej, ale ostatnie wyniki badań wykazały, że cholesterol zredukował się nieznacznie.

>> Zobacz także: Baza wiedzy suplementów na odchudzanie

Ravestin – kilka słów od redakcji

Większość opinii na temat tabletek Ravestin udowadnia nam, że suplement w niektórych przypadkach przynosi nam pozytywne efekty działania. Czytelnicy uważają, że suplement ten poprawia samopoczucie, likwiduje zawroty głowy, a z cholesterolem radzi sobie różnie. Opinie są różnorodne, dlatego polecamy wam zapoznanie się z nimi przed zakupem.

Jeśli stosowaliście ten preparat, podzielcie się swoją opinią.. Liczymy na szczere wypowiedzi w komentarzach.

Podobne artykuły

oliwia jankowska

Absolwentka medycyny w Warszawie. Specjalistka z zakresu patologii współżycia seksualnego. Od lat interesuje się zdrowiem w szerokim tego słowa znaczeniu. Prywatnie – mama czwórki dzieci, która w wolnych chwilach uwielbia uprawiać sporty ekstremalne, takie jak wspinaczki wysokogórskie oraz spadochroniarstwo.

7 komentarzy o “Ravestin – opinie, skład, cena. Czy zwalczy cholesterol i miażdżycę?

 1. Ravestin to nie lek, tylko suplement diety. Dlaczego jest taki drogi i brak jest potwierdzeń medycznych w postaci badań diagnostycznych o jego rzekomo rewelacyjnej skuteczności ?.
  Po co kupować tabletki za 317 zł skoro można kupić 100% sok z granatów za 7,99 zł za 0,75 litra. np w Supermarkiecie /.

 2. Po 3 miesiącach łykania Ravestin – u na czczo i ponownych badaniach stężenia cholesterolu i trójglicerydów nie odnotowuję niestety żadnej zmiany w ich poziomie !!!
  Samopoczucie rzeczywiście na plus – problem w tym, że nie wiem czy to wiosna i słońce czy to ten suplement do tego się przyczyniły. Może i to i to.
  Skutków ubocznych nie odczułem żadnych.
  Ciekawostka: jak wygooglujecie strony z Ravestin’em to znajdziecie wiele z nich jako automatyczne, złe tłumaczenia. Po przeczytaniu innych (tych dyżurnych, na stałe wpisanych w stronę) komentarzy spróbujcie tam zostawić swoje. Mi się nie udało. I to dla mnie o czymś świadczy.
  Cena około 1 Euro za kapsułkę – więc interes chyba dobry ale dla łańcucha dostawców.
  Dla klientów/pacjentów zalecam umiarkowane zaufanie co do skuteczności.

 3. Gdzieś wyczytałem: Niektórzy ludzie przyjmujący lek Ravestin zgłaszali zanik pamięci i dezorientację. FDA analizuje te raporty i zauważa, że objawy nie były poważne i zniknęły w ciągu kilku tygodni po tym, jak osoba przestała przyjmować lek. Jak każdy lek, leki te mogą powodować działania niepożądane. Jednak działania niepożądane zwykle nie są ciężkie. Nie są też często doświadczane. Oto jego skutki uboczne:
   Zaparcie
   Biegunka
   Zmęczenie
   Zgaga
   Zawroty głowy
   Łatwe siniaczenie lub krwawienie
   Swędzenie
   Ból lub skurcze mięśni
  ****************************
  Zwłaszcza podobają mi się „zawroty głowy”. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *