32 votes, average: 3,67 out of 532 votes, average: 3,67 out of 532 votes, average: 3,67 out of 532 votes, average: 3,67 out of 532 votes, average: 3,67 out of 5 (32 votes, average: 3,67 z 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Tantum Rosa – skuteczny do higieny intymnej? Opinie, cena

tantum rosa cena opinie skład

Tantum Rosa to preparat o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, znieczulającym i antyseptycznym. Ma formę roztworu dopochwowego. Jest bezzapachowy. Przeznaczony do stosowania w leczeniu różnych dolegliwości okolic intymnych. Czy łagodzi objawy infekcji intymnych?

Infekcje intymne to problem zdrowotny wielu kobiet. Pieczenie, swędzenie i zaczerwienienie sromu to jedne z objawów infekcji intymnej.   Nie każda kobieta z objawami udaje się do lekarza. Jakie tabletki warto stosować na infekcje intymne? Czy Tantum Rosa to skuteczny lek bez recepty na dolegliwości intymne?

Tantum Rosa – co to jest? Działanie

Tantum Rosa to lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, znieczulającym i antyseptycznym. Preparat ma formę roztworu dopochwowego.

W opakowaniu znajduje się pięć jednorazowych butelek po 140 ml. Producent gwarantuje szybką aplikację leku i higienę stosowania. Specyfik ma różany zapach. Preparat występuje również w formie saszetek – proszku do sporządzania roztworu. Jedną saszetkę należy rozpuścić w 0,5 litra wody. Specyfik jest bezzapachowy.

Preparat jest dostępny na rynku od 20 lat. Jest przeznaczony do stosowania w leczeniu różnych dolegliwości okolic intymnych.

Tantum Rosa – skład i stosowanie. Jak stosować?

tantum rosa opinie cenyPreparat to 100 ml roztworu dopochwowego zawiera 0,1 g benzydaminy chlorowodorku (benzydamini hydrochloridum). W skład specyfiku wchodzą również substancje pomocnicze o znanym działaniu: benzalkoniowy chlorek. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny. Dzięki składnikowi aktywnemu preparat ma działać:

 • przeciwzapalnie,
 • przeciwbólowo,
 • miejscowo znieczulająco,
 • odkażająco,

Przed zastosowaniem preparat należy odpowiednio przygotować. Aby przygotować butelkę, należy odkręcić zabezpieczający kapturek, który ochrania aplikator. Następnie należy wyciągnąć końcówkę aplikatora do oporu lub do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Całkowite wyciągnięcie aplikatora pozwala na odblokowanie zaworu i przeprowadzenie płukania.

>> Zobacz także: Leczenie żylaków. Które kremy są najlepsze?

Dobowa dawka produktu wynosi  1 – 2 płukań pochwy. Samodzielne leczenie nie powinno przekraczać 7 dni. W leczeniu dolegliwości i objawów zapalenia sromu oraz szyjki macicy, a także w profilaktyce przed i pooperacyjnej w ginekologii producent zaleca płukać pochwę roztworem od 1 do 2 razy na dobę w zależności od nasilenia objawów. Producent gwarantuje optymalne efekty po minimum 3 dniach stosowania.

W przypadku saszetek w proszku saszetkę należy rozpuścić w 0,5 litra przygotowanej i ostudzonej wody.

Leczenie dolegliwości i objawów zapalenia sromu i pochwy oraz szyjki macicy, a także profilaktyka przed- i pooperacyjna w ginekologii: jednorazowo płukać pochwę roztworem otrzymanym z rozpuszczenia zawartości jednej saszetki, od 1 do 2 razy na dobę.

Leczenie dolegliwości i objawów zapalenia sromu i w połogu: jednorazowo, zewnętrznie do przemywania krocza roztworem otrzymanym z rozpuszczenia zawartości jednej saszetki, od 1 do 2 razy na dobę.

Tantum Rosa – cena (preparat, irygator). Gdzie kupić – sklep, apteka, Allegro?

tantum rosa cenaCena Tantum Rosa wynosi:

 • za 10 saszetek: od 16 do 30 zł
 • za 5 buteleczek – od 20 do 30 zł
 • irygator – od 8 do 12 zł

Cena jest zależna od formy, w jakiej nabywamy preparat, oraz miejsca zakupu. Produkt dostępny jest w sklepach internetowych, Allegro oraz aptekach.

Ulotka Tantum Rosa. Wskazania i przeciwwskazania. Co w ciąży i po porodzie?

Stosowanie preparatu jest wskazane dla kobiet z dolegliwościami intymnymi oraz zakażeniami pochwy. Jak podkreśla producent, preparat leczy dolegliwości i objawy (pieczenie, ból, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w:

 • przebiegu zapalenia pochwy i sromu,
 • przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia,
 • również po chemioterapii i radioterapii,
 • profilaktyce przed i pooperacyjnej w ginekologii.

Głównym przeciwwskazaniem, o którym informuje producent, jest nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą.


Jak pobudzić kobiece libido? Istnieje bardzo skuteczny sposób! Kliknij i sprawdź!


Tantum Rosa – efekty, opinie i komentarze. Czy jest skuteczny?

Problem z infekcjami intymnymi, infekcjami pochwy jest powszechny. Na forach nie brakuje opinii o działaniu preparatów bez recepty na dolegliwości intymne. Oto niektóre z nich (zachowane oryginalne nicki).

lojajola: Od jakiegoś czasu odczuwam silny świąd okolic intymnych i upławy z pochwy. Specjalista zdiagnozował infekcję intymną i zapalenie grzybicze. Stosowałam już chyba wszystkie specyfiki na infekcje pochwy. Żaden mi nie pomógł w 100%. W internecie natknęłam się na ofertę Tantum Rosa. Postanowiłam, że spróbuję. Stosowałam produkt zgodnie z zaleceniami producenta i rzeczywiście złagodził świąd i pieczenie. Jednak infekcja całkowcie nie zniknęła. Wygląda na to, że muszę jeszcze dać temu preparatowi czas na działanie.


Sandra86: Nieprzyjemne pieczenie nasiliło się po chemioterapii. Szukałam czegoś, co nie podrażni mojej skóry i jednocześnie pozwoli mi pozbyć się dolegliwości bólowych. Koleżanka poradziła mi spróbować Tantum Rosa. Miałam duże nadzieje, co do tego produktu. Jaka jest moja opinia? Nie do końca mi pomógł, ale dawał efekt odświeżenia.

Tantum Rosa – opinia redakcji

nie rekomendujemy

Czy ten preparat jest najlepszą opcją i lekiem bez recepty na dolegliwości intymne? Ze zgromadzonych opinii wynika, że produkt ten pomaga niektórym pozbyć się infekcji intymnych. Opinie użytkowniczek są różnorodne. Ciężko stwierdzić, czy preparat jest skutecznym środkiem leczenia objawów takich, jak upławy z pochwy czy pieczenie miejsc intymnych. Ostateczna jednak decyzja należy do was.

Stosowałyście Tantum Rosa? Pomógł wam pozbyć się infekcji intymnych? Jak oceniacie jego działanie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *